У новій редакції законопроєкту №4167 не врахували ключові зауваження, він залишається інструментом тиску на промисловість – ЗМІ

09.03.2021 14:45
shadow
Верховна Рада 16 лютого провалила голосування й відправила на доопрацювання законопроєкт про промислове забруднення

Нову редакцію законопроєкту №4167 про промислове забруднення 10 березня розглянуть на засіданні екологічного комітету Верховної Ради. Попри те, що після провалу голосування 19 лютого документ мали доопрацювати з урахуванням зауважень депутатів, поточний варіант документа містить лише мінімальні зміни, пише сайт "Екополітика".

Об этом сообщает ЗРОБИТИ

У новій редакції поняття "інтегрований дозвіл" замінили на поняття "інтегрований довкіллєвий дозвіл", і подання заяви на отримання інтегрованого дозволу відбуватиметься тільки в електронному вигляді. На етапі внесення змін до інтегрованого дозволу проводитимуть громадське обговорення, фінальне рішення ухвалюватиме Мінприроди. Крім того, передбачають установлення засобів автоматизованого моніторингу викидів, які в режимі реального часу мають передавати в дозвільний орган інформацію.

Також у новій редакції уточнено вимоги для зупинення дії інтегрованого дозволу, відмовити його у видачі не мають права на підставі висновку відповідного органу, плюс удвічі збільшено строки для початку діяльності установки, перед тим, як її інтегрований дозвіл анулюють. Крім того, на три місяці збільшено строки незастосування дії закону до операторів усіх видів діяльності.

Водночас низку зауважень не врахували, пише портал. У документі так і не змінили те, що дозвільний орган може встановлювати додаткові вимоги для підприємств, якщо застосування найкращих доступних технологій і методів управління не дає змоги досягти встановлених нормативів.

Верховна Рада 16 лютого провалила голосування й відправила на доопрацювання законопроєкт №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення".

Законопроєкт потрібно переписати з нуля, тому що законодавці заклали в нього нездійсненні вимоги і його ухвалення в теперішньому вигляді призведе до посилення корупції, заявив президент об’єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Позафракційний народний депутат України Сергій Магера зазначав, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань із боку чиновників, а не для захисту довкілля. Він вважає, що в бізнесу є багато зауважень до законопроєкту і їх потрібно врахувати під час підготовки до голосування.

Ухвалення запропонованого урядом законопроєкту призведе до падіння промислового виробництва, його не можна подавати на розгляд у такому вигляді, переконаний директор GMK Center, голова комітету екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації Станіслав Зінченко.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-novij-redaktsiji-zakonoproektu-4167-ne-vrahovano-kljuchovi-zauvazhennja-vin-zalishajetsja-instrumentom-tisku-na-promislovist-zmi-1543230.html”

Другие материалы в этой категории: Бездонный фонд Ахмата Кадырова »