Після вишу – до служби зайнятості по професію, що гарантує роботу: історія чернігівця

05.03.2021 19:24
shadow
IMG_2812

Вища освіта не є панацеєю від безробіття, запорукою гідної роботи та перепусткою в заможне життя. Квитком в успішне майбутнє може стати й робітнича професія. Важливо, щоб вона була затребуваною, та був хист до справи. У цьому переконався безробітний чернігівець Дмитро Магліч. Наразі здобути професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів йому допомагає служба зайнятості.

Об этом сообщает АРМС ДАТА

Після закінчення школи Дмитро, як і більшість сучасних випускників, був переконаний, що без вищої освіти ніяк не обійтися, тому й подався до одного з чернігівських вишів. Диплом економіста, на жаль, не виправдав надій хлопця – роботу за фахом він так і не знайшов. Майже 15 років заробляв на життя ремонтом офісної техніки. Цією справою займалися його батько та дядько, які навчили майстерності і Дмитра. Але з часом ця робота перестала приносити бажаний дохід, і чоловік вирішив змінити фах. У нагоді стала служба зайнятості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до весняно-польових робіт

«Професійне навчання безробітних – це можливість безоплатно,в стислий термін,здобути нову професію, що користується попитом, чи підвищити кваліфікацію і відразу працювати за фахом», говорить начальник відділу організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Заровний.

Дмитро вчиться за індивідуальним навчальним планом (програмою) в ДПТНЗ «Чернігівське вище професійне училище». Навчання триватиме майже 4 місяці. Наразі він проходить виробничу практику на СТО «Норма», де потім працюватиме.

«Вчуся ремонтувати двигуни, ходові частини, кермові управління, системи охолодження, опалення та кондиціонування, гальмівні та електричні системи тощо. Тут, на автосервісі, обслуговують автомобілі всіх марок, – розповідає безробітний. – Робота подобається. Ці знання знадобляться мені і в житті. Зможу власну машину відремонтувати і, за потреби, рідним та друзям допомогти».

«Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – одна з найзатребуваніших професій. У наш час, коли кількість автомобілів невпинно зростає, є потреба і в майстрах, які їх можуть обслуговувати та ремонтувати, пояснює власник СТО «Норма» Дмитро Ткаченко. – Конкуренція на цьому ринку послуг величезна. Але знайти гарного автослюсаря – проблема. Досвідчені фахівці працюють переважно на себе. А сучасна молодь прагне здобути професію, яка не передбачає фізичної праці, щоб були комфортні умови та легкі, але «солідні» гроші. А чи вдасться потім працевлаштуватись, ніхто не замислюється. Робота слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів досить важка і відповідальна. Саме від нього залежить безпека водія і пасажирів, справність та довговічність транспорту. Щоб знайти поломку та усунути її, потрібні професійні знання, кмітливість і «золоті руки» майстра. Отже, дякую службі зайнятості за підготовку потрібного нам працівника».

Валентина Федусь, ОЦЗ

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте також


    Заклади знищити, майно віддати школам: нова петиція на сайті міськради
    Зростання кількості хворих на коронавірус, обміліла Десна та вакцинація медиків: інфозвіт вівторка
    У жовтні чернігівські школярі можуть піти на короткі канікули

Джерело статті: “https://cheline.com.ua/news/society/pislya-vishu-do-sluzhbi-zajnyatosti-po-profesiyu-shho-garantuye-robotu-istoriya-chernigivtsya-249129”

Другие материалы в этой категории: Бездонный фонд Ахмата Кадырова »