У Зеленського вже обговорюють запровадження в Україні продуктових карток



Офіс президента Володимира Зеленського вивчає доцільність запровадження в Україні продуктових карток, зокрема, електронних, та механізмів втілення такого рішення. Перспектива переходу частини населення на продуктові картки викликана здорожчанням харчів внаслідок різкого стрибка вартості російського газу.

Об этом сообщает Корупция Ру


Про це радник президента з економічних питань Олег Устенко заявив у коментарі ВВС News Україна.

Устенко вважає, що в українських умовах зниження чи скасування ПДВ на харчі, навіть тимчасове, потягне додаткові витрати з державного бюджету на адміністрування податків та зашкодить конкуренції між виробниками та реалізаторами харчів.

"У наших умовах це додатковий ризик для економіки", – зазначив радник президента з економічних питань.

На думку Устенка, більш прийнятним варіантом могла би бути цільова фінансова підтримка за аналогією із програмою "єПідтримка". Як приклад він навів "продуктові картки", які діють у США для незаможних громадян.

"В Офісі президента позиція більш ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти розглядатимуться. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі "Дія" – так званих "продуктових чеків", як це практикується в США", – заявив Олег Устенко.

Радник президента з економічних питань наголосив, що "це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності".

Але Офіс Президента не є органом виконавчої влади України і тому не має права розробляти такі механізми — це компетенція виключно Кабінету Міністрів України.
«Аргумент»

Источник: Конфликты РУ