У СТОЛИЦІ МІЛІЦІОНЕРИ ЗАТРИМАЛИ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ

22.10.2018 10:35
shadow
"У
У СТОЛИЦІ МІЛІЦІОНЕРИ ЗАТРИМАЛИ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНУ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ

На рахунку зловмисників — викрадення людини, вимагання, збут підроблених грошей. У деяких фігурантів вилучено гранату, пістолети та пакети з речовиною, схожою на гашиш і амфетамін. Затримання організованої злочинної групи із семи осіб стало результатом ретельно спланованої операції київськими правоохоронцями.

На початку лютого цього року учасники угрупування викрали 53-річного бізнесмена. При цьому били, катували і залякували жертву, погрожуючи зброєю. За звільнення вимагали від потерпілого гроші в сумі близько 140 тисяч доларів США. Після деяких домовленостей зловмисники звільнили заручника, але продовжували вимагати від нього гроші.

Крім того, злочинна група займалася збутом фальшивих гривень та валюти. 24 березня цього року під час передачі грошових коштів в сумі 90 тисяч гривень та після придбання підроблених доларів США, міліціонери затримали двох фігурантів угрупування. Один з них – організатор викрадення комерсанта та особа, яка також приймала участь в отриманні грошей в процесі вимагання.

У кишенях одного із затриманих міліція вилучила предмет схожий на гранату «РГД-5» в зібраному стані, а в автомобілі «Мерседес», на якому пересувалися вимагачі – предмет, схожий на пістолет іноземного виробництва і магазин з патронами.

"IMG_3797"

В подальшому під час проведення запланованих обшуків за адресами проживання осіб, причетних до вчинення злочину, було встановлено місце знаходження ще трьох безпосередніх учасників. В їх квартирах оперативники вилучили патрони, гроші з ознаками підробки, предмет схожий на пістолет, ручний годинник заручника, згортки з речовинами, схожими на наркотичні засоби.

Окрім цього, в центрі столиці бійці полку міліції громадської безпеки особливого призначення ГУМВС України в місті Києві затримали ще двох посібників групи, які причетні до вчинення вказаних кримінальних правопорушень. У ході операції з затримання у цих підозрюваних вилучили автомобіль, який використовувався для викрадення потерпілого.

Начальник ГУМВС України в місті Києві Олександр Терещук розповів: «Під час затримання зазначені громадяни поводилися зухвало, чинили супротив працівникам міліції. Але правоохоронці діяли рішуче, чітко, професійно».

Вказані особи доставлені до Солом’янського РУ ГУМВС України для проведення подальших слідчих та слідчо-оперативних заходів. Четверо із членів угрупування — особи іншої держави — затримані в порядку ст. 208 КПК України. Відносно інших — вирішується питання згідно діючого законодавства. Всі підозрювані перевіряються на причетність до вчинення аналогічних кримінальних правопорушень на території Києва та України в цілому.

Розпочато кримінальне провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 146 – (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); ч. 4 ст. 189 – (вимагання); ч. 2 ст. 199 – (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї). До того ж планується відкрити кримінальні провадження за ст. 263 — (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ст. 187 — (розбій) Кримінального кодексу України.

ВЗГ ГУМВС України в місті Києві

mvs.gov.ua