«Засланий козачок» партії Тимошенко: Що приховує декларація Павла Унгуряна

27.07.2018 16:49
shadow
«Засланий козачок» партії Тимошенко: Що приховує декларація Павла Унгуряна
«Засланий козачок» партії Тимошенко: Що приховує декларація Павла Унгуряна

Депутат від фракції “Народний фронт” попри зміну політичної сили залишається партійним функціонером ВО “Батьківщина”.

Після того, як кореспондент ІНФОРМАТОРа сфотографував незадекларований годинник народного депутата Павла Унгуряна, журналіст видання вирішив дослідити декларацію парламентаря та дізнатися чи володіє він іншими прихованими статками.

Народний депутат Павло Унгурян з незадекларованим годинником марки Corum, вартість якого становить близько 130 тисяч гривень

Відповідна інформація міститься у щорічній декларації народного обранця. Журналіст ІНФОРМАТОРа вирішив дізнатися що саме поєднує Павла Унгуряна з партією Юлії Тимошенко та якими статками володіє депутат від “Народного фронту”.

Політична кар’єра Павла Унгуряна починається у 2005 році, коли він стає головою молодіжної громадської організації “Батьківщина молода”. Вже за рік він за списком ВО “Батьківщина” (тоді “БЮТ” – ред.) стає депутатом Одеської міської ради.

Павло Унгурян та Юлія Тимошенко разом з українськими політиками на Національному молитовному сніданку

2008-го року Унгурян потрапляє до Верховної Ради за списками “Блоку Юлії Тимошенко”. Саме у цей час він стає однією з найбільш знакових для фракції політичних фігур.

За свідченнями політолога Костя Бондаренка, саме через Унгуряна відбувався процес лобіювання інтересів Тимошенко у Сполучених Штатах. Причиною цього, на думку експерта, було віросповідання депутата.

політолог Кость Бондаренко

Будучи баптистом, він вже на момент набуття мандату встановив тісну співпрацю з протестанськими організаціями США, які й були організаторами знакового для Тимошенко та світового політичного істеблішменту заходу – Національного молитовного сніданку, який постійно відвідує голова “Батьківщини”.

Саме Унгурян у грудні 2011-го року запросив та привіз в Україну конгресмена Джима Слеттері, а з лобістською фірмою Слеттері “Wiley Rein” підписується контракт на іміджевий супровід Тимошенко у США.

Довідка: в Україні лобістська діяльність законодавчо не врегульована, оскільки не прийняті відповідні нормативно-правові акти. Відповідно, лобізм в Україні, з точки зору чинного законодавства є незаконним.

Однак вже 2012 року Олександр Турчинов відмовляється платити лобістам за іх послуги і Павло Унгурян опиняється поза списками ВО “Батьківщина” і був вимушений йти на вибори у парламент самовисуванцем по мажоритарному округу від Житомирщини.

Проте надовго екс-депутат від “БЮТ” не залишився без “уваги”. 2014-го року Унгурян проходить до парламенту за списками партії “Народний фронт”.

При цьому народний депутат і зараз залишається одним з керівників молодіжної громадської організації “Батьківщина молода”.

Скріншот з декларації Павла Унгуряна

Таким чином можна стверджувати, що зв’язки Унгуряна з американськими лобістами могли стати головною причиною його потрапляння у списки “Народного фронту”, попри це, вочевидь, цінність депутата розуміють і у “Батьківщині”, саме тому він продовжує займати посади у внутрішній структурі партії.

Також імовірним є те, що через народного обранця відбувається координація та співпраця партії Тимошенко та “Народного фронту”.

Однак, будучи виключно партійним функціонером та прцювавши на державних посадах, Павло Унгурян зміг накопичити за роки політичної діяльності певні статки, які пізніше були зафіксовані у його декларації.

У власності народного депутата від “Народного фронту” перебуває квартира в Одесі, яку за свідченнями Унгуряна, він придбав майже за 18 тисяч гривень, що аж ніяк не відповідає ринковій вартості нерухомості у одному з найбільших міст України.

Також народний обранець задекларував дві земельні ділянки у Овідіопольському районі Одеської області загальною площею майже 2 тисячі квадратних метри і загальною вартістю близько 700 тисяч гривень.

Окрім квартири, Унгурян володіє недобудованим будинком на Одещині, площею 750 квадратних метри. Ще одним коштовним придбання нардепа є рояль YAMAHA GB1K вартістю майже 300 тисяч гривень.

Окрім наддешевої квартири у Одесі, депутат зміг придбати собі й позашляхових за ціною автівки на єропейській реєстрації.

Автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2013 року випуску, за словами Унгуряна, він придбав за 45 тисяч гривень, хоча його ринкова вартість становить майже півтора мільйона гривень.

Також, у декларації депутата зазначається, що він отримав у безоплатне користування Lexus SC 430 вартість якого на вторинному ринку становить 670 тисяч та орендувавпозашляховик BMW X6 за майже 2 мільйона гривень.

При цьому жодних корпоративних прав та цінних паперів підприємств Унгурнян не має, з чого можна зробити висновок, що підприємницькою діяльністю він не займається. Дружина депутата, згідно з даними його декларації, займаючись бізнесом, заробилапонад мільйон гривень, а на банківських рахунках та у сейфах родини народного обранця перебуває понад 6 з половиною мільйонів гривень.

Отже, зрозуміло, що спершу непримітний та відносно “незаможний” депутат Павло Унгурнян не просто так “сидить на двох стільцях” “Народного фронту” та ВО “Батьківщина”. Його роль, у взаємодії цих політичних сил, як на внутрішній так і на зовнішній арені – значно більша, ніж це може видаватися на перший погляд.

Нагадаємо, раніше ІНФОТАБ повідомляв, що народний депутат від фракції “Народний фронт” Павло Унгурян прийшов на засідання парламенту у незадекларованому годиннику.

Максим Лиманський

для ІНФОРМАТОРа