У китайських кажанів виявили нові види коронавірусу, які передаються людям, – вірусолог

05.12.2020 15:39
shadow
Схожі Sars-CoV-2 віруси були виявлені у тварин і за межами Піднебесної.

У Китаї у кажанів знайшли нові види коронавірусу, які здатні передаватися людині. Про це попередила фахівчиня Уханьского інституту вірусології Ши Чженлі, пише видання The Guardian, передають .

Об этом сообщает Политика

Вчена зазначила, що знахідку зробили на південному заході Китаю, проте схожі Sars-CoV-2 віруси були виявлені у тварин і за межами Піднебесної. "Ми повинні шукати їх не тільки в Китаї, але і в країнах Південної Азії", – сказала вірусологиня.

Водночас Чженлі пояснила, що кажани – це тільки початкові носії коронавірусу. На її думку, проміжною твариною, від якої коронавірус міг передатися людині, був панголін. Адже цих тварин часто завозять контрабандою з інших країн, наприклад, з Індії. Також вона додала, що поки не ясно, як довго Sars-CoV-2 циркулював серед диких звірів.

Її думку підтримав вірусолог з університету Сіднея в Австралії професор Едвард Холмс. Він також згодний, що вірус міг довгий час перебувати в тваринному світі, перш ніж його вдалося виявити.

Вчені припустили, що перше зараження людини могло статися зовсім не в Ухані і навіть не в провінції Хубей.

"Цілком можливо, що початкова подія міжвидової передачі не відбулася в самому Ухані або навколо нього. Можливо, цього навіть не відбулося в провінції Хубей, хоча очевидно, що існує величезна кількість можливих тварин, яких потрібно протестувати, щоб вирішити цю проблему", – зазначив він.Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/u-kytaiskykh-kazhaniv-vyiavyly-novi-vydy-koronavirusu-iaki-peredaiutsia-liudiam-virusoloh-355074.html”