Нардеп Качура: "Тедіс Україна" програв суд і заявив, що не буде платити 3,4 млрд грн, а ми затягуємо зашморг на шиї малого бізнесу

02.12.2020 18:52
shadow
Качура: Подивіться на олігархат, подивіться на великі компанії, які не платять податків

Підприємці після голосування Верховної Ради за відтермінування введення касових апаратів не припинять протестів, тому що вони виступають не за перенесення термінів, а за повне скасування фіскалізації. Про це заявив 2 грудня із трибуни Верховної Ради народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура. Відео його виступу опублікував у YouTube телеканал "112 Україна".

Об этом сообщает Репортер

"І після вчорашнього голосування багато депутатів із нашої фракції думає, що на цьому припиниться податковий майдан. Ні. Він тільки розпочинається. Я впевнений, що ми тільки ще більше обурили підприємців, тому що виходили вони не за відтермінування фіскалізації – а за повну відміну. Чому? Тому що вони відчувають несправедливість, і питання навіть не в касових апаратах. Ми почали займатися маленькими, а повинні – великим бізнесом, який не платить податків і виводить гроші в офшори. Простий приклад. Тютюновий монополіст "Тедіс Україна", який програв суд українській державі і повинен сплатити 3 млрд 400 млн грн, офіційно заявляє – ми не будемо платити. Прошу правоохоронні органи, виконавчу службу, Антимонопольний комітет подивитися сюди. Подивіться на цей олігархат, подивіться на великі підприємства, які не платять податків, замість того, щоб затягувати зашморг на горлі маленького бізнесу і витягнути з них останнє", – заявив політик.

Він підкреслив, що в Україні для великих компаній є "особливі закони", а для дрібного бізнесу – тільки "фіскальний тиск і тиск держави".

1 грудня Верховна Рада України ухвалила розроблений профільним комітетом законопроєкт №4439-д, який передбачає відтермінування введення обов’язкових касових апаратів для фізичних осіб – підприємців.

Документ переносить до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп. Обсяг їхнього доходу протягом року не має перевищувати граничний обсяг доходу першої групи платників єдиного податку, окрім тих, які здійснюють діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від податків.

Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який дозволяє використовувати програмні РРО поряд із традиційними. Законопроєкт зобов’язує ФОП використовувати РРО. Водночас введення програмних РРО не торкнулося ФОП першої групи оподаткування. 17 грудня його підписав президент України Володимир Зеленський.

Антимонопольний комітет України 10 жовтня 2019 року заявив, що наклав на чотирьох виробників сигарет і одного дистриб’ютора – Tedis Ukraine – штраф на загальну суму 6,5 млрд грн за антиконкурентні погоджені дії. У повідомленні на сайті "Тедіс Україна" зазначено, що її АМКУ оштрафував на 3,4 млрд₴ Компанія збирається оскаржувати у Верховному Суді рішення Північного апеляційного господарського суду Києва, який 25 листопада відмовив у задоволенні позову компанії "Тедіс Україна" щодо цього штрафу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/nardep-kachura-tedis-ukrajina-prograv-sud-i-zajaviv-shcho-ne-bude-platiti-3-4-mlrd-grn-a-mi-zatjagujemo-zashmorg-na-shiji-malogo-biznesu-1529991.html”