Юлія Тимошенко закликала поновити антикорупційну систему і не допустити знищення КСУ

30.10.2020 13:26
shadow

"Батьківщина" виступає проти законопроєкту президента №4288 про розпуск КС, його називають "спробою узурпувати владу", та закликає парламент зосередитися на ухваленні розроблених партією законопроектів № 4292, 4293, що дозволять забезпечити ефективну діяльність антикорупційних органів у відповідності з Конституцією.

Об этом сообщает RuGate


Про це йдеться у заяві голови партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко у Facebook.


Лідер партії наголосила, що "Батьківщина" – за електронне декларування доходів та за жорстке кримінальне покарання щодо незаконного збагачення. Фракція зареєструвала у Раді законопроєкти № 4292 і № 4293, які повністю поновлюють роботу антикорупційних органів та реєстрів і приводять їх діяльність у відповідність Основному закону.


Водночас вона назвала рішення КСУ щодо неконституційності окремих положень закону "Про запобігання корупції" справедливим і обґрунтованим і закликала негайно припинити булінг проти КС, назвавши його "терором проти Української Держави".


"Несправедливо принижуючи Конституційний суд, ви принижуєте Українську Державу та зазіхаєте на права і свободи громадян. Жодна демократична країна світу, яка себе поважає, ніколи не дозволила б такої неповаги до своїх органів судочинства. І Україна цього не дозволить!" – запевнила лідер "Батьківщини", додавши, що потрібно цінувати, що уперше в історії незалежної України Конституційний суд не є "кишеньковим департаментом адміністрації чергового президента".


Юлія Тимошенко закликала фракції парламенту виступити проти спроби президента законопроєкт №4288 "знищити Конституційний суд та у антизаконний спосіб підпорядкувати його своїй адміністрації".


"Це є кричуще неправомірним та неприйнятним кроком. Неможливо скасувати законом рішення Конституційного суду. Смішно й абсурдно це пропонувати. Законом можливо лише поправити статті, які визнані неконституційними. Саме це ми й пропонуємо зробити", – запевнила лідер партії.


Юлія Тимошенко пропонує всім фракціям ВРУ проголосувати зареєстровані "Батьківщиною" законопроєкти №4292 і №4293, які поновлюють систему е-декларування, покарання за незаконне збагачення та інші важливі елементи антикорупційної системи.


"Я закликаю не дестабілізовувати країну, не розвалювати залишки державного управління та незалежного судочинства, не кидати країну у хаос, а діяти разом законно, ефективно і розумно", –резюмувала Юлія Тимошенко.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2020-10-30/yuliya-timoshenko-prizvala-vosstanovit-antikorrupcionnuyu-sistemu-i-ne-dopustit-unichtozheniya-ksu/213430”