В чем спасение Украины?

18.09.2020 14:21
shadow
В чем спасение Украины?

Стратегия развития Украины должна быть построена на политической децентрализации. Потому что она создает конкуренцию и подотчетность

Об этом сообщает DEDAL

Сьогодні, багато хто з вас в розпачі, що Україна рухається в неправильному напрямку. Це не нове відчуття.

Більшу частину новітньої історії України, багато з нас, українців, вважали, що ми рухаємось не туди. Але насправді це не так. Сьогодні ми живемо в більш демократичній країні ніж 5, 10, або 25 років тому. У нас більше персональних свобод і можливостей для саморозвитку. Унаслідок є всі можливості для отримання якісної освіти (так, часто це поза школами та університетами). У нас є можливість втілювати нові бізнес-ідеї, створювати стартапи і будувати глобальні компанії (так, це вимагає екстремальних зусиль, жертв особистих і професійних, і є ризиковим заняттям, але раніше таких можливостей не було).

Успішними і щасливими в Україні стають люди з позитивним поглядом на життя

В Україні стало краще з туризмом, внутрішнім та зовнішнім, з’явилися гарні ресторани, розвивається культура здорового образу життя, розвивається література, музика, мистецтво. Швидше можна дістатися публічним або приватним транспортом з одного міста в інше. Банківська система працює набагато краще, банки стабільні, кешлес — наше все. А покриття Інтернету постійно збільшується. Просто, згадайте що кілька років назад не було навіть 3G.

До чого я? До того, що сьогодні в Україні успішними і щасливими стають люди з позитивним поглядом на життя. Ті люди, які будують і створюють своє життя самі, а не чекають на допомогу суспільства чи держави. Ті люди, які в кожній ситуації шукають і знаходять сценарії для розвитку та створення нового, а не намагаються виграти за рахунок інших і не сприймають все як конфлікт та конкуренцію.

В той же час, у нас не дуже виходить розбудувати державу. Тут я думаю, що наш шлях вперед відбуватиметься через децентралізацію. Послаблення центральної влади та створення конкуренції на місцевому. Більше податків та інших надходжень залишатимуться на місцях, і виборці вимагатимуть краще витрачати ці гроші від місцевої влади.

Шість років тому я написав колонку в The New York Times, що стратегія розвитку України має бути побудована на політичній децентралізації. Бо вона створює конкуренцію і підзвітність. Це повільний процес. Але він розпочався. І найближчі місцеві вибори виявляться механізмом дисципліни не тільки місцевих політиків, а і національної влади.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригинал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ


Джерело статті: “http://fromua.news/article/10035949/v-chem-spasenie-ukraini/”