ВГМК заявив про зупинку виробництва, робітникам загрожує простій

03.06.2020 11:09
shadow

Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, що входить в Об’єднану гірничо-металургійну компанію, зупинив виробництво на невизначений час.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це йдеться в повідомленні комбінату.

Згідно з повідомленням, ситуація спричинена наказом керівництва ОГХК №65 від 16 травня 2020 року про зупинку відвантаження готової продукції кінцевим споживачам. У підсумку це призвело до критичного накопичення готової продукції та затовареності складів рутиловим, цирконієвим і дистен-силіманітовим концентратами.

Через критичну ситуацію керівництво ВГМК змушене було повністю зупинити виробництво всіх видів продукції і видобування вихідної сировини

Станом на 3 червня ВГМК виконував тільки розкривні роботи технологічним комплексом ТК-2 на ділянці ДГР-1 і одноковшевими екскаваторами на ділянці ДГР-2, але вони теж на межі повної зупинки.

За підрахунками фахівців ВГМК, через припинення відвантажень уже в червні дефіцит оборотних коштів на підприємстві може становити 450 млн гривень, а збитки за невиконаними контрактами – 6 млн доларів.

Загальні збитки ВГМК та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, який зараз працює "на склад", прогнозуються на рівні 36 млн гривень в червні.

ВГМК акцентує увагу, що через ситуацію, що склалася, місцеві й держбюджет недоотримають від комбінатів податки. Крім цього, через зупинку відвантаження виникла незрозуміла ситуація з перспективою виплати зарплат співробітникам. Їх потрібно відправляти в простій, рішення центральної компанії щодо цього немає.

Нових контрактів на продаж концентратів чинне керівництво ОГХК не укладало, центральний офіс не дає роз’яснень щодо подальших дій комбінатів.

Глава ФДМ Дмитро Сенниченко пообіцяв профспілкам, що заробітна плата буде виплачена працівникам ВГМК та ІГЗК в повному обсязі, однак не відповів, за чий кошт під час зупинки виробництва здійснюватимуться виплати.

Як повідомлялося, з 8 квітня ОГХК керує в статусі в.о. голови правління Пітер Девіс.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/vgmk-zayaviv-pro-zupinku-virobnitstva-robochim-zagrozhue-prostij.htm”