Директор лабораторії розкрив деталі скандалу з тестами на Covid-19 на Дніпропетровщині

29.05.2020 09:59
shadow

Вищі керівники Дніпропетровської області намагалися приховати факт зараження коронавірусом. Вони маніпулюють даними про результати тестування і дискредитують державний лабораторний центр у регіоні і роботу його співробітників.

Об этом сообщает Компромат

Про це на пресконференції повідомив керівник Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України" Олександр Штепа, повідомляє "Наше Місто".

Директор лабораторії розкрив деталі скандалу з тестами на Covid-19 на Дніпропетровщині

"5 травня співробітники медицини катастроф доставили до нас у лабораторію 2 зразки крові, промарковані VIP-1 і VIP-2. Я не можу розголошувати персональні дані пацієнтів, але, я думаю, вам неважко буде здогадатися, чиї це були зразки. Після подвійного тестування (!) увечері 5 травня нам став відомий результат – пацієнт VIP-2 інфікований коронавірусом. Про що ми повідомили в відповідні служби згідно з інструкціями", – сказав він.

Після цього, повідомив керівник обласного лабораторного центру, в Дніпропетровській обласній раді та обладміністрації почали складати списки "контактних" осіб. У результаті інформація, очевидно, потрапила у ЗМІ.

"Протягом наступного дня нас попросили ще кілька разів перевірити ще раз дані, – зазначає Олександр Штепа. – Також почали надходити зразки т.зв. контактних пацієнтів. Частина з них теж дала позитивний результат на Covid-19".

Усього було перевірено 76 співробітників органів регіональної влади, з яких 23 показали позитивний або сумнівний результат: медична практика свідчить, що це фактично означає наявність зараження, і пацієнтам необхідно перебувати на обсервації.

Директор лабораторії розкрив деталі скандалу з тестами на Covid-19 на Дніпропетровщині

Правда не сподобалася керівництву області. Чиновники всіляко намагалися уникнути публічного розголосу. Уже 7 травня почали звучати звинувачення і погрози на адресу співробітників лабораторного центру, були зроблені спроби поставити під сумніви результати досліджень.

Для того, щоб внести повну ясність, Олександр Штепа особисто відвіз зразки на перевірку в базову референс-лабораторію в Києві, яка єдина в Україні має акредитацію для проведення ПЛР-тестів на Covid-19. Незалежна державна експертиза підтвердила повну правоту експертів Дніпропетровського обласного лабораторного центру:

"Увечері 8 травня я, дотримуючись правил транспортування, доставив зразки VIP-2 і контактних осіб у базову референс-лабораторію в Києві, – повідомив Олександр Штепа. – До вечора 9 травня референc-лабораторія офіційно підтвердила наші дані".

Кампанія обласних чиновників проти державного лабораторного центру і дискредитація достовірності досліджень на догоду особистим інтересам ставить під загрозу життя і здоров’я мільйонів жителів Дніпропетровщини.

Директор лабораторії розкрив деталі скандалу з тестами на Covid-19 на Дніпропетровщині

"Ми – єдиний незалежний і непідконтрольний нікому, крім Києва, орган, який міг давати об’єктивну інформацію про поширення коронавірусу в Дніпропетровській області, – зазначає керівник лабораторного центру. – Ви можете повністю довіряти результатам наших тестувань. Адже ми прекрасно усвідомлюємо, яка відповідальність на нас лежить. Ми працювали, працюємо і будемо працювати 24 години на добу для людей, для їх безпеки".

Олександр Штепа звернувся до громадськості із закликом захистити співробітників лабораторного центру, які працюють практично цілодобово під шаленим тиском.

"Зараз замість 6 вірусологів працюють 2. Один звільнився, бо не в силах працювати в таких умовах. Хто ж буде виявляти коронавірус в Дніпропетровській області під час епідемії?!" – говорить Штепа.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/dnipro/direktor-laboratorii-rozkriv-detali-skandalu-z-testami-na-covid-19-na-dnipropetrovschini.htm”