Сотні російських багатіїв можуть "виселити" з Великої Британії

27.02.2020 03:25
shadow


Понад 700 заможних росіян в Британії можуть мати проблеми з продовженням «візи інвестора», повідомляє газета The Guardian з посиланням на джерела в британському Міністерстві внутрішніх справ.

Об этом сообщает Роспрес


За даними газети, це пов’язано з наміром Лондона скоротити в країні вплив Кремля, якого звинувачують в організації отруєння Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері, передає Радіо Свобода.


Британська влада має намір переглянути понад 3 тисячі інвестиційних віз, виданих з 2008 року росіянам та іншим іноземцям.


За даними джерела видання, деякі іноземці, в тому числі росіяни, втратять візи, якщо уряд знайде у них «докази серйозних фінансових порушень». Саме через це в травні виникли проблеми з продовженням візи у російського олігарха Романа Абрамовича, власника англійського футбольного клубу «Челсі», пише видання.


Представник міжнародної правозахисної організації Transparency International Рейчел Девіс Тека підтримала нові заходи. Вона сказала, що впродовж 2008–2015 років сотні громадян Росії, яку правозахисниця назвала «країною з високим рівнем корупції», отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів.


Минулого тижня британські парламентарі закликали зробити візовий режим зручнішим «для простих росіян і складнішим для олігархів». Заява прозвучала на тлі звинувачень, висунутих Лондоном проти двох громадян Росії, підозрюваних в отруєнні нервово-паралітичною речовиною «Новачок» Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у Солсбері. Британська влада не сумнівається, що обидва мають відношення до спецслужб, і тому покладають відповідальність за замах на російську державу.​


Джерело статті: “https://expres.online/archive/world/2018/09/09/307936-sotni-rosiyskyh-bagatiyiv-mozhut-vyselyty-velykoyi-brytaniyi”