Росія звинуватила Раду ООН з прав людини у діях "на користь Заходу"

26.02.2020 18:32
shadow

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров засудив те, що він називає "подвійними стандартами", які начебто використовуються Радою з прав людини ООН на користь західних демократичних цінностей, коштом, за його словами, законних суверенних прав країн, які не потрапляють на орбіту Заходу. Про це пише VoA News.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Лавров не приховував своєї зневаги резолюцій щодо конкретних країн, прийнятих Радою, заявивши у вівторок, що ці резолюції стають все більш популярним приводом для втручання у внутрішні справи суверенних держав.

Міністр закордонних справ Росії розкритикував введення односторонніх санкцій, які західні країни часто застосовують для повалення урядів.

"Ця шкідлива практика призводить до загострення конфронтації і, в кінцевому рахунку, обмежує здатність простих громадян здійснювати свої законні права", — сказав він Раді. – "Надійне забезпечення прав і свобод не сумісне з подвійними стандартами. І в цьому контексті можна дивуватися з того, що деякі західні партнери, які оголошують себе поборниками демократії, свідомо заплющують очі на обурливе недотримання прав людини в Україні".

Лавров не назвав конкретних прикладів, хоча Європейський Союз, США та інші країни ввели санкції проти Росії після російського військового вторгнення в Україну в лютому 2014 року. Лавров також накинувся на західні держави за їх підтримку та виправдання військових дій, за його словами, "радикальних" та "терористичних" груп в Ідлібі на північному заході Сирії.

"Важко знайти будь-яке інше пояснення для закликів до укладення мирних угод з бандитами, що ми спостерігаємо щодо ситуації в Ідлібі", — сказав він. "Це не турбота про права людини. Це капітуляція перед терористами або навіть заохочення їхньої діяльності, це порушення міжнародних договорів та численних резолюцій Ради Безпеки США".

Ці висловлювання пролунали тоді, коли Організація Об’єднаних Націй попередила про потенційне кровопролиття серед сотень тисяч мирних жителів Ідлібу, якщо сирійські урядові сили, які підтримує Росія, не припинять незаконні килимові бомбардування регіону.

Лавров закликав Раду з прав людини рішуче відмовитися від того, що він назвав "подвійними стандартами". За його словами, саме тому Росія вирішив балотуватися до Ради, яка складається з 47 членів, на термін 2021-2023 рр.

Росія втратила свою заявку на членство в 2016 році після кампанії правозахисних організацій з приводу російських бомбардувань Сирії.

Російська авіація розпочала бомбардування на південному сході Сирії, довкола міста Ідліб, 24 лютого. Повідомлялося, що жертвами російських бомбардувань стали щонайменше п’ять осіб.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/rosiya-zvinuvatila-radu-oon-z-prav-lyudini-u-diyah-na-korist-zahodu-339841_.html”