Вінницька «Батьківщина» веде до Ради кримінальних авторитетів Избранное

11.06.2018 07:44
shadow

Для очільниці вінницької обласної «Батьківщини» Щербаківської політика - просто бізнес. Як відомо голова обласного осередку Щербаківська дуже мало з’являється в ефірах місцевих телеканалів, її думку стосовно процесів, окрім звичних партійних лозунгів неможливо почути. Але Щербаківська охоче продає свої ефіри тим представникам своєї партії, які готові купити частку публічності у інформаційному просторі.


Інший вид заробітку Щербаківської є продаж партійних місць на виборах. І тут найцікавіше - мінімум два місця у мажоритарних списках, 11 та 13 округи, Щербаківська продала кримінальним авторитетам. Ще один округ, 15, Щербаківська продала обвинуваченому у корупції колишньому заступнику голови обласної податкової Геннадію Мазуру.


11 округ Щербаківська вже продала Роману Вербицькому. «Заступником голови Правобережної районної організації політичної партії ВО «Батьківщина» обрано Вербицького Романа Артуровича. Вітаю з обранням!» – привітав у соціальній мережі власного заступника керівник партійної організації Сергій Пастухов.
Про те, що за цією радісною партійною подією стоїть стійке злочинне угрупування раніше засудженого по статті 185 ч.3 (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому; карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років) та статті 69 ч.3 КК України «Роми Вишенського», на рахунку якого рекет, нанесення тілесних ушкоджень, погрози та низка гучних кримінальних розбірок з трупами, керівник партійного осередку сором’язливо промовчав.
Одним з останніх резонансних кримінальних випадків в діяльності угрупування «Роми Вишенського» (головні поплічники Андріан Вербицький («Андрік»), раніше судимий, відбував покарання у ВК №114, та Микола Макаров («Макар»)) стала участь в гучній справі із стріляниною та жертвами в місті Вінниця. Тодішні заголовки місцевої та центральної преси говорять самі за себе:
«Стрельбу в Виннице, в результате которой погибли двое молодых мужчин, устроили местные криминальные авторитеты (фото)»


«У стрілянині на Барському шосе загинули двоє чоловіків: чотири версії збройного нападу»
Після цього справжнього вестерну у Вінниці стало відомо, що двоє загиблих хлопців були членами угруповування «Роми Вишенського», який щось не поділив з колегами по кримінальному цеху. На сторінці Романа Вербицького в соціальній мережі з поміж мудрих цитат та брудних жартів над опонентами Юлії Тимошенко ми знайшли єдиний власноруч написаний пост за 24 лютого 2018 року. В ньому «Рома Вишенський» оголошує наступне: «Юлия Тимошенко-наш президент !!!!!!!!!!!!!».
Після вище викладеної інформації, чий «наш» залишається лише здогадуватись.
А нещодавно фракцію партії «Батьківщини» у Вінницькій обласній раді очолив депутат обласної Ради, маловідомий вінничанин Олег Мейдич.
Але ця людина добре відома у кримінальних колах та правоохоронцям за прізвиськом «Монгол», який після замаху на вбивство та перебування у розшуку за важкі злочини декілька років тому змінив прізвище, зачистив по максимуму інформацію про себе в міліцейських базах та доволі успішно легалізувався вже під новим прізвищем та майже новою біографією у місцевому бізнесі і, навіть, політиці.
Про це журналістам стало відомо з власних джерел на правах анонімності.
В обласні депутати «Монгол» балотувався вже під новим прізвищем – Олег Леонідович Мейдич (прізвище дружини – ред.), хоча від народження до певних резонансних подій носив прізвище Погорельський.
В електронній декларації Олега Ленідовича Мейдича можна знайти цьому підтвердження.


В даному документі в співвласниках житлового будинку фігурує батько «Монгола» – Погорельський Леонід Йосипович.
Хто ж такий Монгол і як йому вдалось заплутати вінничан і партійне керівництво?
Ось цитати вінницької періодичної преси 2000 – 2005 років:
«Кришування» базарників під виглядом охоронної фірми, збір чорного налу з парковок, незаконне зберігання зброї і навіть вбивство».
Видання «33 канал» у 2005 році повідомило про замах на «Монгола» в якому навела факт про смерть людини на ринку «Урожай», якого до смерті забив «Монгол», разом зі спільником на прізвисько «Бик».
Вже після зміни прізвища з Погорельського на Мейдича і часткової легалізації, в якості бізнесмена та директора Калинівського молокозаводу, «Монгол» і до сьогодні вважається лідером ОПГ «борців», яка здійснювала декілька рейдерських захоплень підприємств у Вінницькій області. Останнім і найгучнішим було захоплення відомого на весь світ лікеро-горілчаного заводу «Nemirof».
Але найбільш резонансним в бурхливій біографії «Монгола» стало вбивство його товариша «Кабана», який на момент замаху знаходився разом з ним в одному автомобілі «Шкода-Октавія». Тоді це замовне вбивство і розстріл у центрі Вінниці посеред білого дня брав на особистий контроль міністр МВС, сьогоднішній генпрокурор Юрій Луценко.
Як пише газета «Місто» №30 за 20 липня 2005 року:
«За однією з версій убити мали власника іномарки – відомого у Вінниці кримінального авторитета на прізвисько «Монгол».
Правоохоронці одразу ж затримали Монгола-Мейдича. Бо окрім того, що на нього був вчинений замах, з його автомобіля вилучили зброю. Згодом “Монгола” було оголошено у розшук.
Ось ще декілька заголовків тодішньої преси:
Газета «Ріа»: На Вишенке расстреляли спортсмена в машине. Есть версия, что “заказ” был на водителя иномарки.
Видання 20 хвилин: Известного спортсмена убили в перестрелке на Вишенке.
Газета «Місто»: Стріляли не в «Монгола». А за те, що він зараз у розшуку, треба подякувати судді.
Газета «33 канал»: На 600-річчя вбили “Бика”, хоча стріляли в “авторитета” “Монгола”?
Так прокоментував цю подію тодішній голова МВС у Вінницькій області Василь Дремлюга для газети «Місто»: «Монгол» був затриманий за зберігання зброї і за скоєння кількох інших злочинів (!) Але суддя прийняв рішення про те, щоб його звільнити. Я хотів би звернутися до судді, щоб він тепер допоміг нам його шукати.
Тут варто зауважити, що легалізований Мейдич-Монгол якщо і відомий під новим прізвищем в статусі бізнесмена – директора Калинівського молокозаводу та обласного депутата, простим людям та виборцям, зате добре відомий тому ж генерал-майору Василю Дремлюзі, який нещодавно очолив Центрально-Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, що об’єднує декілька областей з центром у Вінниці.
Добре відомий народний обранець і своїм колегам по фракції: Мейдич-Монгол сидить в обласній раді поруч з депутатом обласної ради Тетяною Редько, засновником видання «33 канал», яка свого часу писала і публікувала статті про подвиги авторитета «Монгола» і звісно ж відомий з усією своєю біографією обласному керівництву «Батьківщини».
Але, як бачимо, після зміни прізвища та зачистки в міліцейських базах даних інформація про «Монгола» залишилась лише в підшивці місцевих газет та лише на деяких сайтах, які в ті буремні часи тільки починали працювати в електронному форматі. Більшість політичних опонентів «Монгола» воліють не згадувати його прізвище для преси та в публічному просторі, так як банально бояться за власне життя, а колегам по партії начебто була дана вказівка голови обласного осередку припинити будь-які згадки про минуле Мейдича-Монгола, так як це людина, яку особисто Юлія Тимошенко ввела членом обласного бюро і погодила на посаду керівника фракції в обласній раді. Але є й інша версія такої гри в мовчанку, за старою доброю традицією на місцевому рівні продовжують торгувати депутатськими мандатами та партійними посадами, прикриваючись дорученнями Тимошенко, яких вона могла ніколи і не давати.

Вінницький аналітичний центр спеціально для сайту ВИН ТОП https://www.vinnitsa.top