"Зловживав владою". У Конгресі США оприлюднили доповідь у справі про імпічмент Трампа

04.12.2019 06:24
shadow
У Конгресі вважають, що Трамп мав намір домогтися свого переобрання за допомогою зловживань

У Палаті представників Конгресу США 3 грудня оприлюднили доповідь кількох комітетів про розслідування у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. Текст 300-сторінкового документа опублікували на сайті комітету з розвідки Палати представників.

Об этом сообщает http://russian-time.com

У звіті зазначено, що Трамп зловживав владою і перешкоджав розслідуванню своїх дій у Конгресі.

"Дональд Трамп, 45-й президент США, діючи особисто або через своїх підлеглих в уряді і поза ним, став посередником для втручання іноземної держави, України, у вибори президента США 2020 року", – указано в документі.

У доповіді зауважують, що Трамп мав намір "домогтися переобрання, ускладнити перспективи для свого опонента на виборах і вплинути на вибори на свою користь", і в такий спосіб він "поставив свої особисті інтереси вище за національні інтереси США".

"Президент Трамп, діючи безпосередньо та через своїх агентів в уряді США і за його межами, прагнув тиснути на новообраного президента України Володимира Зеленського і змусити його публічно оголосити про проведення необґрунтованих розслідувань, які були б корисними особистим політичним інтересам президента Трампа... Для досягнення власних політичних цілей президент Трамп закликав президента України працювати зі своїм особистим адвокатом Рудольфом Джуліані", – продовжили автори доповіді.

Також наголошено, що важелем тиску на Україну було замороження американської військової допомоги Києву, за допомогою якого Трамп вимагав від української влади розслідувати справу стосовно Гантера Байдена – сина свого ймовірного суперника на виборах 2020 року колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

У звіті не зазначено, за якими конкретно статтями Трампа можна усунути від президентства за процедурою імпічменту, пише "Радіо Свобода". Також у документі немає прямої рекомендації оголосити імпічмент нинішньому главі Білого дому.

Звіт передадуть у юридичний комітет Палати представників Конгресу, який, імовірно, має визначити відповідні статті американського законодавства.

Більшість у Палаті представників Конгресу – у демократів. Якщо Палата представників затвердить імпічмент, то за це рішення повинен буде проголосувати також Сенат, де більшість – у Республіканської партії США.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.

25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Вона свідчить, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.

Посол США у Євросоюзі Гордон Сондленд заявляв, що надання військової допомоги Україні залежало від публічної заяви Зеленського про розслідування діяльності української компанії Burisma, до ради директорів якої входив Гантер Байден.

Республіканці 2 грудня оприлюднили 123-сторінкову доповідь, яка заперечує твердження демократів про те, що Трамп зловживав службовим становищем у своїх відносинах з Україною.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-zlovzhivav-vladoju-u-kongresi-ssha-opriljudnili-dopovid-po-spravi-pro-impichment-trampa-1474966.html”