Народні депутати хочуть обкласти податками YouTube та Netflix

15.11.2019 22:23
shadow

Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики має намір запропонувати парламенту обкласти податком YouTube, Netflix та інші компанії з продажу відеоконтенту.

Об этом сообщает http://stopotkat.top


Про це повідомив голова комітету Олександр Ткаченко на презентації законопроєкту, передає 1NEWS.


“Суб’єкти, які мають регулюватися цим законом, це, власне, аудіовізуальні мережі, традиційні лінійні медіа – це телебачення і радіомовлення; нелінійні медіа. Маю наголосити, ці питання ніяк вирішені в нинішньому законодавстві. У цьому законі ми пропонуємо поставити їх у сферу регуляції. Все-таки нелінійні сервіси як “Megogo”, Netflix і інші, не тільки ними обмежуються”, – розповів він про законопроєкт, над яким вони мають намір почати роботу.


Метою законодавчої ініціативи вказують осучаснення регуляції і імплементацію норм Європейського Союзу.


Депутати також мають намір врегулювати діяльність ЗМІ, соціальних мереж і провайдерів.


“Є цікавий нюанс, який виходить за межі свободи поширення інформації і має виключно економічне підгрунтя. Це сплата податків. Якщо йдеться про платформи загального доступу, то ми вважаємо, що ці організації отримують доходи на українській території, тому, власне, і податки вони мають платити на українській території”, – сказав Ткаченко.


До юрисдикції документа парламентарії мають намір включити сервіси, доступні на території України, які можуть оплачуватися резидентами, які мають офіси в країні.


“Це суб’єкти, види, вимоги до кожного виду суб’єктів медіа, критерії їх приналежності до юрисдикції України. Також потрібно відповісти на питання прозорості володіння, контролю і порядку звітності у структурі володіння, ліцензування та реєстрації, контенту, а це саме – мова, захист неповнолітніх і т.і.”, – назвав він об’єкти регуляції майбутнього законопроєкту.


Також ініціатива стосуватиметься Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.


“У Євросоюзі така норма існує і, власне, Netflix має випускати не менше як 30% продукції, виробленої в ЄС. Те ж питання виникає і про мову. Україна зараз не найяскравіший ринок, щоб провайдери впроваджували українську мову, але ми цього хочемо. Інакше ці провайдери обмежаться в основному російською мовою”, – зазначив Ткаченко.


Також пропонується заборонити володіти медіа представникам країни-агресора.


Джерело: Українські новини


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/narodni-deputaty-hochut-obklasty-podatkamy-youtube-ta-netflix.html”