Беспредельщик Борис Лебедцов уже фактически руководит в Черкасской ОГА Избранное

29.10.2019 10:26
shadow

Глава Черкасской областной госадминистрации Игорь Шевченко, который был назначен 30 июля, написал заявление на увольнение. Исполнять обязанности главы области, вероятно, будет первый заместитель председателя ОГА Борис Лебедцов.

Причина увольнения неизвестна, но недавно президент выразил недовольство результатами работы некоторых глав областей. Фамилий он не назвал, однако отметил, что они не показали таких результатов, которых от них ждали. По подсчетам журналистов, в случае увольнения, Игорь Шевченко будет своеобразным рекордсменом, ведь возглавлял область всего два месяца и 23 дня.

Источники другого авторитетного местного издания «Антенна» также утверждают, что Игорь Шевченко полностью отстранен от принятия любых кадровых решений.

«Главная цель местных бизнес-элит - установление полного политического контроля над областью, когда внешне интеллигентные люди во властных креслах самом деле будут представлять интересы коррумпированных агробаронов. Интересно, а в офисе президента Зеленского знают об этом? И видят, что невольно уже дали зеленый свет на этом пути?»- говорится в публикации издания.

СМИ цитируют главу местного отделения «Нацкорпуса» Дмитрия Кухарчука, который ранее пояснил, какие риски несет назначение Лебедцова. По его словам, еще в 2013 году он «прославился как политическая тушка, слившись в Партию регионов тогдашним коллегами по «Фронту Змін» в Черкасском городском совете».

«За время депутатства прославился типично «регионаловским» поведением и мировоззрением, выступал против переименования улицы Энгельса на Чорновила. К слову, не изменяя своего пророссийского мировоззрения, даже стал героем скандала в областном совете в 2017 году, когда во время выступления по Даче Андреева наотрез отказался переходить на украинский, вступив поэтому в драку со «свободовцем» Юрием Ботнарем», - отмечает Кухарчук.

О махинациях с недвижимостью и застройками в Черкассах подробно писали недавно СМИ. По данным медиа, перед замглавы Офиса Президента Сергеем Трофимовым за Лебедцова вступается народный депутат от «Слуги народа» Артем Культенко, которого также называют причастным ко многим коррупционным схемам в городе. О факте продвижения Лебедцова со стороны Культенко пишет и Кухарчук.

«Связывает этих двух персонажей еще и общий бизнес - транспортная компания «Кертис-групп». Культенко известный в Киеве «покровитель» незаконных МАФов, человек состоятельный и с сомнительным прошлым», - добавляет он.

Призначеного наприкінці липня головою Черкаської ОДА Ігора Шевченка вже "підсиджують".

Про це повідомляє лідер обласної організації “Національного корпусу” Дмитро Кухарчук.

Сірим кардиналом”, який за інформацією активіста “вирішує питання” та мітить на посаду голови ОДА, є ніхто інший як у вересні призначений першим заступником голови ОДА Борис Лебедцов. Попри відносну політичну молодість, він вже був на слуху в місцевому політикумі, тому явно не вписується у визначення “нове обличчя”.

Так, у скликанні 2010-2014 років був депутатом Черкаської міської ради. Обирався від політичної партії “Фронт Змін”, але в серпні 2013 року підсилив фракцію "Партії регіонів". Однак найбільший скандал який пов’язується з його прізвищем та характеризує як управлінця — це безперечно історія із спробою “прихватизації” рекреаційної зони в мікрорайоні “Соснівка”.

Мова йде про так звану “дачу Андреєва” та земельну ділянку в 5,3 га в “Соснівці”. Майновий комплекс дачі належить комунальному підприємству обласної ради готель “Дніпро”, а земельна ділянка перебувала на праві постійного користування цим підприємством. Наприкінці червня 2016 року Бориса Лебєдцова призначають в.о. директора комунального підприємства, а його багаторічного директора Володимира Жаботинського звільняють з формулювання “у зв’язку з виходом на пенсію”.

Новий в.о. директора підписує лист до міської ради про відмову від права користування даної земельної ділянки. Після чого міськрада передає ділянку в оренду приватній фірмі та ухвалює низку рішень якими фактично дає "зелене світло" висотній житловій забудові. Однак після представлення передпроектного рішення висотної забудови, під значним тиском громадськості, в березні 2017 року рішення яке давало “зелене світло” забудові було відмінено. Після зазначеного скандалу, Борис Лебедцов вже не брав участі в публічному конкурсі на посаду директора комунального підприємства. Сам конкурс також не минув без скандалів і затягнувся з березня по липень 2017 року та закінчився призначенням на посаду Андрія Дзюби. Вже під його керівництвом було надано лист в обласну раду про згоду на приватизацію майнового комплексу “дачі Андреєва”. Наразі депутатський корпус поки не надав згоди на приватизацію.

Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще — розпоряджатись цінними та рекреаційними землями з користю. “З користю”, щоправда, не для звичайних жителів міста, а для свої покровителів у будівельному бізнесі та можливо навіть кримінальному світі. Вочевидь, Черкащину чекає справжня ера земельних та бюджетних махінаторів”, - наголошує Дмитро Кухарчук.

На переконання Кухарчука, Лебедцов пов’язаний з рядом осіб які мають неформальний політичний вплив в регіоні. Зокрема, з екс-головою ОДА Юрієм Ткаченком, чинним народним депутатом від партії “Слуга народу” Артемом Культенко та місцевим бізнесменом Андрієм Бородаєм.

БЛОГ: Сірий кардинал Черкаської ОДА

Хто прийшов «вирішувати питання», як це у нас вже роками повелося в стіни обласної адміністрації та незабаром планує її очолити.

Новий очільник черкаської області Ігор Шевченко нещодавно визначився із заступниками. Одним із них став Борис Лебедцов – особа дуже цікава та неоднозначна, зі «шлейфом» регіонала та кураторами, які асоціюються зі злочинним середовищем.

Тепер по порядку: так, у 2013 році наш «герой» справді прославився як політична тушка, злившись під Партію Регіонів з тодішніми колегами по «Фронту Змін» у Черкаській міській раді. За час депутатства прославився типово «регіоналівською» поведінкою та світоглядом, виступав проти перейменування вулиці Енгельса на Чорновола. До слова, не зраджуючи своєму проросійському світогляду, навіть став героєм скандалу в обласній раді у 2017 році, коли під час виступу щодо Дачі Андрєєва навідріз відмовився переходити на українську, зчинивши через це бійку зі «Свободівцем» Юрієм Ботнаром.

Дача Андрєєва. Колишня резиденція радянського партійного керівництва, збережена до нашого часу. Ясна річ, побудована у чи не найкращому куточку міста – рекреаційній зоні, серед соснового лісу за кілька кроків до Дніпра та мальовничих краєвидів. Звучить привабливо, чи не так? Особливо якщо ти – забудовник та маєш доступ до комунального майна. Понад 5 гектарів заповідної зони разом з «Дачею Андрєєва» перебували на балансі комунального підприємства «Готель Дніпро». У 2015 році право на оренду цієї ділянки отримує Приватна фірма «Міськбуд-Плюс». Після цього, на той час в.о. директора КП «Готель Дніпро» Борис Лебедцов підписує документи про відмову від утримання «Дачі Андрєєва» та передачі її тому-таки «Міськбуд-Плюс». Зазначена фірма презентує проект закритого елітного житлового комплексу, який планує побудувати у цьому місці. За мовчазної згоди керівництва області цей проект отримав би зелене світло, якби не активна позиція черкащан та протистояння забудовникам.

Хто ж насправді стоїть за спиною нового заступника очільника області?

Фігуру Лебедцова пов’язують одразу з кількома дуже гучними прізвищами, дізнавшись про які, стає зрозуміло навіщо останньому крісло ПЕРШОГО заступника голови ОДА. По-перше, Лебедцова називають дуже близьким до екс-губернатора від БПП Юрія Ткаченка, який, пішовши з посади, не може відпустити важелі впливу в області. «Своя людина» в ОДА — найкраще рішення для Ткаченка. Особливо якщо через цю людину можна вирішувати бізнесові питання.

Артем Культенко. Новоспечений нардеп від «Слуги Народу», якого в деяких колах називають «київським МАФіозі» та головним покровителем Бориса Лебедцова. Останнього Культенко бачить у кріслі очільника Черкаської області та усіляко просуває цю ідею за закритими дверима високих кабінетів. Пов’язує цих двох персонажів ще й спільний бізнес – транспортна компанія «Кьортіс-груп». Культенко відомий у Києві «покровитель» незаконних МАФів, людина заможня та з сумнівним минулим.

Андрій Бородай – впевнені, про нього ви чули і чуєте постійно, якщо живете в Черкасах. Людина, яка ще з 90х представляє бізнес інтереси тіньового світу у Черкасах сьогодні стала «покровителем» політиків та незаконно загарбала і забудувала найбільш цінні землі міста. (Наприклад «Резиденція» за драм театром, яку досі не ввели в експлуатацію).

Вочевидь, на новій посаді Лебедцов планує продовжити робити те, що вміє чи не найкраще – розпоряджатись цінними та рекреаційними землями з користю. «З користю», щоправда, не для звичайних жителів міста, а для своїх покровителів у будівельному бізнесі та можливо навіть кримінальному світі. Вочевидь, черкащину чекає справжня ера земельних та бюджетних махінаторів.

І найголовніше: інсайдерські джерела часто говорять про розбіжності у поглядах нового очільника області і його першого зама. Більше того, київські покровителі у них різні і покровителі Лєбедцова сподіваються, що вже незабаром той займе губернаторське крісло.

Чи прийме такий виклик Черкаська громада?

Дмитро Кухарчук

Голова Черкаського обласного осередку ПП «Національний Корпус»