Черкассую область ожидает губернаторство Бориса Лебедцова – рейдера, тушки, регионала Избранное

25.10.2019 15:19
shadow

Тандем мошенников Культенко-Лебедцов достигли определенных успехов в Черкассах. Благодаря их стараниям слабовольный губернатор Игорь Шевченко уже собирается покинуть свою должность, установив всеукраинский рекорд как самый краткосрочный руководитель области.

И до момента, пока Владимир Зеленский не назначит нового губернатора Черкасской области, регионом будет руководить Борис Лебедцов. Конечно, даже буквально за несколько недель пребывания на должности этого матерого дельца, регион ожидает череда рейдерских захватов и передела собственности, а по факту – волна рейдерства и беззакония. Потому что как умеют делать бизнес рейдеры Артем Культенко и Борис Лебедцов рассказывать никому в Черкассах не надо.

Губернатор Черкащини написав заяву на звільнення – джерела

Ігор Шевченко, що був призначений Володимиром Зеленським головою Черкаської облдержадміністрації 30-го липня, за інформацією джерел Dzvin.media написав заяву на звільнення. Виконувати обов’язки очільника області, ймовірно, буде перший заступник голови ОДА Борис Лєбєдцов.

Причина звільнення, якщо інформація справді підтвердиться, поки що невідома. Однак варто нагадати, що нещодавно президент висловив невдоволення результатами роботи деяких голів областей. Прізвищ він не назвав, однак зауважив, що вони не показали таких результатів, яких від них чекали.

Також додамо, що у разі звільнення Ігор Шевченко буде своєрідним рекордсменом, адже очолював область лише два місяці і 23 дні.

З’явився кандидат на посаду голови Черкаської ОДА, що проживає на Донеччині

Роман Боднар подав декларацію кандидата на посаду голови Черкаської обласної державної адміністрації. Бондар зареєстрований в Чернівцях, але фактично проживає в Маріуполі, в Донецькій області.

Він володіє половиною квартири в Чернівцях. Згідно з декларацією, іншої нерухомості та автомобіля не має.

У декларації Боднар вказує, що у 2018 році він працював у Службі безпеки України, де отримав 438 тисяч гривень зарплатні. Загалом зберігає в готівці 120 тисяч гривень.

26 вересня він подавав декларацію кандидата на посаду заступника голови Житомирської ОДА.

Жодних інших відомостей у відкритих джерелах про цю особу наразі немає.

Нагадаємо, як стало відомо з власних джерел Dzvin.media Ігор Шевченко, що наразі очолює ОДА написав заяву на звільнення. Виконувати обов’язки очільника області, ймовірно, буде перший заступник голови ОДА Борис Лєбєдцов.

Прекрасні схеми, якби я хотів обдерти область”, – новий голова Черкаської ОДА про перші дні на посаді

Якби я хотів цю область обдерти, то схеми, які тут вибудували чиновники, – прекрасні”, – сьогодні, вперше зустрічаючись із журналістами, заявив новопризначений голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко.

Спитайте мене як бізнесмена, що я маю зробити, щоб заробити мільйон доларів. А для наших чиновників це не важко, і це ніби й не значна сума”, – обурився Шевченко, окреслюючи ситуацію, яка йому дісталася у спадок від попередника. Зокрема щодо ремонту доріг, то, за його словами, частина тендерів вже проведена навіть на 2020 рік, і гроші освоєні майже на 70%, однак по дорогах цього не видно.

Існують у всіх галузях, на різних закупівлях. Я зустрічався нещодавно з підрядниками і просив – не носіть вже відкати, але дехто це сприймає, що відкати треба носити мені. Це вже як погана традиція, яких багато в нас. Інколи в столиці зустрічаєшся з бізнесменами, вони мають і гроші, і бажання, і ідеї вкладати в розвиток промисловості області. Але немає віри, що коли я перестану бути головою ОДА, або щось зміниться в країні, – їхній бізнес тут не “порвуть”. Не мають вони віри. Тому все так погано. І над цим ми маємо працювати”, – заявив Шевченко.

Утім, Шевченко не пояснив, як саме було обрано його кандидатуру на посаду очільника області.

Чому саме я? Це треба питати в нього. “Кто? Кто если не ты?” – так, нібито, за його словами, президент звернувся до нього.

Що ж до заступників, то наразі, за словами Шевченка, його кандидатури Кваліфікаційна комісія Кабінету Міністрів не погодила жодну з них. Нагадаємо, голова ОДА озвучив кандидатури Бориса Лебедцова, екс-очільника КП “Готельний комплекс “Дніпро”, Ярослава Фатенка, начальника юридичного управління апарату ОДА, юриста Віктора Карпенка та Ігоря Очереднього – підприємця зі Сміли.

Доведеться змінювати алгоритм підбору кандидатур. В області є досвідчені люди, які могли б бути заступниками, однак у них репутація, яка не дозволяє їм обійняти ці посади. Де ми будемо їх брати – не знаю. Десь шукатимем. Пораджусь із губернаторами із інших областей, бо в них також така ситуація”, – наголосив Шевченко.

Розповідаючи про найближчі плани на посаді голови Черкаської ОДА, Ігор Шевченко додав, що нинішня команда заступників, яка працює в адміністрації, його не влаштовує. Решту апарату він, швидше за все, змінювати не буде, бо там здебільшого працюють професійні люди.

Мене тепло зустріли і мені комфортно”, – зауважив він.

Також, за його словами, розпочався процес зміни голів райдержадміністрацій, кандидатури яких також проходитимуть серйозну перевірку, навіть на детекторі брехні.

Радником Шевченка став батько нардепа від “Слуги народу”

Радником голови Черкаської ОДА Ігоря Шевченка став Валерій Культенко.

Про це він сам заявив сьогодні зранку під час круглого столу, де обговорювали стан доріг в області. Голова області його слова підтвердив.

Так, у ході розмови слово взяв невідомий присутнім чоловік, що представився Валерієм Леонідовичом Культенком. Він розповів, що знайомий з темою доріг та вже відвідав деякі райони області, крім того, поділився власними поглядами на розвиток галузі в області. Втім, його думки викликали певний скепсис у присутніх.

Валерій Леонідович Культенко є батьком народного депутата Артема Культенка, обраного за партійним списком “Слуги народу” під 52 номером. Він зазначений як власник житла в Києві, в якому проживає народний обранець.

Зазначимо, що Артем Культенко є власником компанії ТОВ “Кьортіс груп”, в якій директором працювавав свіжопризначений заступник Ігоря Шевченка – скандальний Борис Лебедцов.

На якому “LIFTі” під’їхали: чому Кабмін призначив раніше “забракованих” заступників голови Черкаської ОДА?

Новий голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко нарешті «обростає» заступниками. Про призначення Бориса Лебедцова першим замом, а Віктора Карпенка просто заступником губернатор радісно повідомив на нещодавній селекторній нараді…

Доводиться вживати слово «нарешті», адже епопея із призначенням заступників голови ОДА на Черкащині тривала доволі довго. Цікаво, що призначений президентом Зеленським наприкінці липня губернатор нашої області пан Шевченко вже через пару тижнів визначився із своїми замами і подав їх кандидатури на затвердження в Кабмін. При цьому він зазначив, що ці кандидатури, а це – Борис Лебедцов, Ярослав Фатенко, Ігор Очередний та Віктор Карпенко – будуть призначені протягом 2-3 тижнів. І справді, рішення по замах уряд прийняв дуже швидко. Щоправда, як доповів сам голова ОДА, усі кандидатури були «забраковані» в Києві. Чому Кабмін тоді не затвердив цих достойників, залишається лише гадати, але, напевно ж, були вагомі причини для такого рішення…

До речі, чимало місцевих ЗМІ деяким з претендентів на крісла заступників губернатора давали не дуже, м’яко кажучи, «позитивну» характеристику…

Але далі почалося ще цікавіше. Через пару тижнів з’явилася інформація про те, що ті ж Борис Лебедцов та Віктор Карпенко знову претендують на посади замів Ігоря Шевченка. І цього разу Кабмін став поблажливим до даних персон і таки дав погодження на їх призначення. Ну, і пан губернатор підписав відповідне кадрове розпорядження…

Від так, постає логічне запитання: що за цей короткий час змінилося в біографії, трудових та моральних досягненнях цих двох персоналій, що переконало київських урядовців змінити своє рішення із негативного на повний «одобрямс»? Може, за місяць вони встигли «кембріджі» позакінчувати чи геніальні програми понаписувати? Якось слабо віриться у такі метаморфози… Взагалі у бюрократично-чиновницькій практиці практично не було випадків, коли кандидатури на якісь посади Кабмін відфутболював, а потім через пару тижнів кардинально міняв свою думку…

Які ж аргументи знайшлися у черкаській владній команді, щоб «переграти» цю кадрову ситуацію? Мабуть-таки, ну, дуже вагові «аргументи» були зібрані і відвезені у високі київські кабінети… Принаймні, у багатьох черкащан, з якими довелося поспілкуватися, склалася саме така думка…

До речі, здається, для того, щоб швидше із місць у Київ доходили відповідні «аргументи» була придумана програма «LIFT». Як інформує офіційний сайт ОДА, новий формат проєкту LIFT надає можливість чесного і прозорого відбору кадрів на посади голів райдержадміністрацій. Мовляв, подавайте заявки, резюме, пишіть програми, – і буде вам щастя, себто висока посада в районі. Кажуть, що бажаючих зайняти порожні крісла звільнених голів РДА на Черкащині хоч греблю гати. Пропонуємо їм пройти стажування у новопризначених заступників голови ОДА щодо подачі креативних ідей, блискучих програм, чудових резюме, а головне – серйозних потужних аргументів…

«Станьте частиною команди, поділіться ідеєю, або презентуйте готовий продукт!» – закликають владні ЛІФТери. Особливо звабливо звучить оце останнє – презентуйте готовий «продукт»…