Чубаров: Від початку серпня я не можу зустрітися з людьми, на яких вказав президент, щоб продовжити діалог щодо Криму

22.09.2019 22:25
shadow
Чубаров: Нова влада має знати, що без кримських татар не можна вирішувати долю Криму або замовчувати її

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що не може зв’язатися з представниками президента України Володимира Зеленського, щоб обговорити питання, які стосуються анексованого Криму. Про це він сказав в ефірі каналу ATR 21 вересня.

Об этом сообщает http://web-gorod.net

"Через таке ставлення до Криму Україна не просто втрачає Крим... Одночасно йде знищення кримськотатарського народу. Росія витісняє кримських татар із Криму і заміщає своїм населенням. Є цифри, статистика. Не просто так тривають репресії. Ці репресії для того, щоб кримські татари самі залишали Крим. Окрім того, що ми реалізуємо своє право, ми даємо Україні ще один потужний інструмент, який спирається на міжнародне право, щоб боротися за відновлення суверенітету України над Кримом", – сказав Чубаров.

Чубаров заявив, що не можна вирішувати долю Криму без кримських татар.

"Нічого не можна вирішувати за Україну без України. Але і нова влада має знати, що без кримських татар не можна вирішувати долю Криму або замовчувати її. Від початку серпня я не можу зустрітися з тими людьми, на яких вказав президент, щоб ми продовжили наш діалог. Я не буду називати прізвищ, але я не можу з ними зустрітися. Це неправильна позиція влади. Там перебуває народ, котрий знищують! Або ж влада має сказати, що її це не надто хвилює. Президент під час зустрічі сказав: "Це мої найближчі помічники, будь ласка, продовжуйте з ними обговорювати законопроєкти, а щойно ми з ними розберемося, я винесу їх на розгляд". Це сказав президент. Я йому вірю. Але зустрічі немає", – сказав він.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

9 серпня 2019 року відбулася зустріч Зеленського з Чубаровим і лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим. Вони запропонували президентові порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на території анексованого Криму.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-chubarov-z-pochatku-serpnja-ja-ne-mozhu-zustritisja-z-ljudmi-na-jakih-vkazav-prezident-shchob-prodovzhiti-dialog-z-krimu-1292149.html”