Журналіст Роман Сущенко дає першу прес-конференцію на волі. LIVE

11.09.2019 11:10
shadow

Кореспондент агентства Укрінформ та нещодавній політичний в’язень Кремля Роман Сущенко дає свою першу після звільнення прес-конференцію.

7 вересня 2019 року Сущенко, незаконно засуджений у РФ на 12 років колонії суворого режиму, повернувся в Україну в рамках обміну полоненими між Києвом і Москвою.

Після цього він заявив, що має намір продовжити роботу в журналістиці.

Прес-конференція Сущенка проходить в агентстві Укрінформ у Києві, у ній також бере участь адвокат журналіста Марк Фейгін.

Перед прес-конференцією журналіст зняв з будівлі інформагентства "Укрінформ", співробітником якого він є, плакат з написом # СВОБОДУСУЩЕНКУ, що провисів на фасаді майже три роки.

50-річний журналіст Роман Сущенко працює в Укрінформі з 2002 року, а з 2010-го був кореспондентом цього агентства у Франції.

Сущенко незаконно затримали в Росії майже три роки тому, 30 вересня 2016- го, під час приватної поїздки.

Російське слідство звинуватило його в шпигунстві на користь України (за статтею 276 КК РФ).

4 червня 2018 Московський міський суд засудив Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

ільш ніж через рік після вироку журналіста включили в широкий обмін утримуваними особами між Україною і РФ. 7 вересня він прибув до Києва разом з 34 іншими українськими політв’язнями.

За словами адвоката журналіста Марка Фейгіна, формально Сущенко був помилуваний, однак йому на 20 років заборонили в’їзд на територію Російської Федерації.

За той час, поки українського кореспондента незаконно утримували в РФ, в Україні помер його батько.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFOДжерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1568196369-zhurnalist-roman-sushchenko-dae-pershu-pres-konferentsiyu-na-voli-.html”